Ile kosztuje instalacja pompy ciepła

Pompa ciepła – jak działa?
Pompa ciepła w celach grzewczych wykorzystuje klasyczną zasadę termodynamiki – urządzenie pobiera ciepło z dolnego źródła, tj. ziemi, wody lub powietrza, a następnie odprowadza je do ogrzania domu. Ciepło jest przekazywane za pomocą czynnika roboczego, którego funkcję może pełnić woda.
Instalacja bazuje na energii, której naturalne pokłady tworzą ziemia, woda i powietrze. Dzięki temu jest to rozwiązanie przyjazne środowisku, a także… portfelowi. Koszty użytkowania pompy ciepła są znacznie niższe niż w przypadku zwykłych systemów grzewczych. I w przeciwieństwie do nich działają również latem.

Grzanie pompą ciepła – jak działa?

Elementy pompy ciepła tworzą zamknięty układ, wewnątrz którego krąży ekologiczny czynnik roboczy.
W wymienniku ciepła zwanym parownikiem czynnik roboczy ulega procesowi odparowania. Pobierając w ten sposób energię cieplną z dolnego źródła. W cyklu czynnik pobrany zostaje w postaci gazu o niskim ciśnieniu do sprężarki, gdzie wzrasta jego ciśnienie oraz temperatura. W parowniku czynnik roboczy w postaci mieszaniny cieczy i gazu ulega procesowi odparowania. Odbiera przy tym energię cieplną z dolnego źródła. Potem czynnik zassany zostaje w postaci pary o niskim ciśnieniu do sprężarki w której wzrasta ciśnienie oraz temperatura.

Chłodzenie mieszkania pompą ciepła – jak to działa?
Chłodzenie pompą możliwe jest w sposób aktywny lub pasywny.
Pasywne, zwane również statycznym, wykorzystuje naturalną różnicę temperatur między gruntem i powietrzem w pomieszczeniu w okresie letnim. Zaletą rozwiązania jest to, że obywa się bez pracy sprężarki, dzięki temu zużywa mniej energii. Należy jednak pamiętać, że temperatura gruntu w miarę upływu lata rośnie, czego efektem jest mniejsza efektywność urządzenia. Stan ten nie dotyczy pompy ciepła woda-woda, które wyróżnia większa stabilność temperaturowa – praktycznie przez cały rok temperatura wód gruntowych jest taka sama, co sprawia że efekt chłodzenia jest niezmienny.

Montaż pompy ciepła – ile kosztuje?

Instalacja nowoczesnej i ekologicznej pompy ciepła niesie ze sobą całe mnóstwo korzyści. Klienci inwestujący w takie rozwiązanie są bardzo zadowoleni z decyzji, podkreślając, że dzięki niemu płacą zdecydowanie niższe rachunki za ogrzewanie domu.
Żeby płacić mniej, trzeba jednak zapłacić odrobinę więcej za instalację pompy ciepła. Bez dokładnego kosztorysu nie da się jednoznacznie określić, ile kosztuje instalacja pompy ciepła. Koszt zależy od wielu czynników:

  • lokalizacja nieruchomości: uwarunkowania geologiczne, strefa klimatyczna,
  • wykonanie domu: szczelność, stolarka, etc.,
  • wielkość domu,
  • sposób ogrzewania budynku, przykład: ogrzewanie podłogowe grzejniki,
  • typ układu urządzenia: powietrze woda, woda-woda, glikol-woda, etc.

Pompy ciepła to urządzenia, która się opłaca instalować. Koszt zakupu i instalacji zwraca się w krótkim czasie, a możliwość uzyskania dofinansowania czyni tę inwestycję jeszcze bardziej atrakcyjną!

http://www.pcprkg.pl/mieszkanie-przed-sprzedaza-remontowac-czy-zostawic-zuzyte/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close